Creative & Strategy -tiimi muodostuu luovista ja strategisista suunnittelijoista. Me pureudumme trendeihin, dataan ja asiakkaan maailmaan muodostaaksemme näkemyksen siitä, miksi, miten ja mitä asiakkaan kannattaa markkinoinnillisesti tehdä. Käytännössä workshoppaamme asiakkaiden kanssa rakentaaksemme yhdessä esimerkiksi sisältö- tai brändistrategioita.
Luomme ja jalostamme monenlaisia markkinoinnin konsepteja, jotka voivat sisältää vaikkapa live-kyselytunteja, radiomainoksia tai stand-up -komiikkaa riippuen siitä, mikä kohderyhmää parhaiten puhuttelee.
Olemme kiteyttämisen mestareita! Työskentelemme tiiviisti Content- ja Media-tiimien kanssa luodaksemme visuaalisesti ja verbaalisesti parhaiten puhuttelevan kokonaisuuden.